Український національний костюм – на подіумі

Дизайнери та колекціонери влаштували показ традиційного одягу

Зробити український національний одяг – не лише модним, але й вивести його на подіум, влаштувати показ та підкреслити: українське – це стильно. Саме в цьому полягає мета мистецького проекту “Витоки”. 

Ви не уявляєте скільки людей працювали над тим, щоб дівчата та хлопці в національних костюмах пройшлися подіумом!

Весь одяг, який демонструвався на сцені – аутентичний, його надали колекціонери. Образи мали бути довершеними, тому без прикрас, макіяжу та зачісок обійтись було неможливо.

Людмила Сівцева-Климук – провідний дизайнер майстерні “Шляхетний одяг”, Оля Троян – майстриня з виготовлення прикрас, Богдан Петричук – колекціонер українського народного вбрання, майстер плетіння бісером, Володимир Щибря – колекціонер українського народного вбрання, Марічка Квітка, куратор проекту “Витоки” – це далеко не повний список тих, хто працював над показом національних костюмів.

За словами заступника гендиректора з науково-фондової роботи НЦНК “Музей Івана Гончара” Юрія Мельничука, цей показ є дуже важливою просвітницькою роботою, як для дизайнерів та кутюр’є, так і просто для громадян, які розуміють необхідність відновлення справжніх традицій.

Деталі деяких костюмів реконструювали, а майстриня Ольга Троян власноруч зробила чотири головних убори, на основі фотознімків сторічної давності.

– Інтерес до етнічного костюму,  який у всьому світі більше і більше, все сильніше охоплює широкі верстви людей. Люди виявляють зацікавлення історією, минувшиною і спадщиною предків, – зазначив Юрій Мельничук. -Те саме, звичайно, і в нас, а враховуючи той політичний момент, в якому перебуває Україна, то такі речі як мова, костюм, національна кухня, національне за духом житло – є тим рятівним кругом, який допомагає будь-якому етносу вижити в скрутних часах і умовах.

Залишити відповідь