Українець Марко Ткачук приїхав з Австралії, щоб навчитися грати на кобзі

Марко Ткачук – етнічний українець, який народився та виріс у Австралії, приїхав в Україну, щоб брати уроки гри на кобзі.

Марко вважає, що в звучанні цього дивовижного сакрального інструменту є український дух.

Вчиться Марко у кобзаря Ярка Ягусевича. Він вчить Ткачука, як правильно тримати кобзу та як грати. Каже, головне, щоб та музика звучала у вас в голові.

Під час навчання Марко розповідає історію своєї родини. Його батьки приїхали до Австралії в 1949-му році.

Вони втікали від москалів, і зупинилися під час другої світової війни в таборах в Німеччині. І тоді в 49-му році приїхали кораблем до Австралії. І там почався новий етап життя, – говорить Марко Ткачук.

Живе Марко в місці Джелонг, де більше трьохсот етнічних українців. Представники діаспор ведуть активний спосіб життя – є організації молоді, спілка українок та інші.

Ткачук каже, що в далекій Австралії вони намагаються зберігати свій український дух, а також беруть активну участь у житті Батьківщини.

При недавніх подіях в Україні ми старалися всіма способами допомагати. Чи то було по соціальних мережах писати, чи гроші збирати і на схід посилати. Так само петиції до нашого уряду писати, щоб він включався у світові справи та підтримував Україну, – говорить Марко.

Сам Марко активно збирає українські традиції. Наприклад, займається українським гопаком, веде викладацьку діяльність.

Каже, що багато років тому придбав кобзу, і так і стояла вона у нього вдома, збирала пил. Ось він і вирішив заїхати в українське село, знайти кобзаря і трохи опанувати цей інструмент.

Лунає в тих звуках кобзи український дух. То є ще один спосіб зберігати і ще один засіб виховання, я думаю, – каже Марко.

З викладачем йому пощастило. Ярко не вчить якимось там автоматичним рухам, а говорить, що найважливіше – це відчувати інструмент та музику.

Ярко говорить, що і учень йому попався талановитий.

Залишити відповідь